Sürgősségi fórum Debrecenben
A sürgősségi betegellátás hazai szaktekintélyeinek részvételével tartottak sürgősségi orvostani fórumot május 17-18-án a Kölcsey Központban. A kongresszuson emlékplakettel tüntették ki Szilvássy Zoltánt, a Debreceni Egyetem rektorát és több klinikai vezetőt.
Címlapon a debreceni kémikusok
A korábbinál egyszerűbb módon előállítható, és hatékonyabban felhasználható glikomimetikumokat hoztak létre a Debreceni Egyetem vegyészei. A gyógyszeriparban is hasznosítható vegyülettípus szintetizálásáról szóló kutatást a neves New Journal of Chemistry a címlapján közölte.
Színházi csemege - angol nyelven
Hazai és külföldi színjátszó csoportok közreműködésével rendezi meg május 16-18. között a Debreceni Egyetem és Debrecen város Önkormányzata a Csokonai Színház közreműködésével a 11. Angol Nyelvű Színjátszó Találkozót.
Új lencsefajták – ősszel vethetők
Európában elsőként nemesített és regisztrált őszi lencsefajtákat a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete. Két új télálló fajta, a „Pinklevi” és a „Rézi” kapott állami elismerést.
A végzősök hete
A Gazdaságtudományi, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar csaknem ötszáz végzőse írta tovább a több mint négy évtizedes hagyományt, és búcsúztatta a Debreceni Egyetemen töltött éveit sárgulással.
A közgazdaságtan reformja
A régió gazdaságfejlesztésében is jelentős szerepet kaphat a Debreceni Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank közötti együttműködés keretében létrejövő MNB Tanszék. A közös célokról tartott előadást csütörtökön a jegybank szakembere a Gazdaságtudományi Karon.
Rezíliencia – az új kihívás
„Intézményi kihívások és válaszok a változó felsőoktatás követelményeire” címmel rendezett műhelykonferenciát csütörtökön a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
„Kulturális hidat építünk…”
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a lengyel város, Toruń egyeteme, a Nicolaus Copernicus University. A közös munkáról szóló szerződést ünnepélyes keretek között csütörtökön írta alá a két kar dékánja az intézmény Karácsony Sándor termében.
Kétmilliárd forint kutatásra
Az inzulinrezisztenciához, a járműiparhoz és az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos tevékenységre költhet kétmilliárd forintot a Debreceni Egyetem. Az intézménynek ítélték a legtöbb támogatást a hazai egyetemek és kutatóintézetek közül az idei Tématerületi Kiválósági Programban.
Extrém egyetemi sportnap
Tabata, SMR, boulder, piloxing – különleges mozgásformákat próbálhattak ki a Debreceni Egyetem hallgatói szerdán az Unifitben. Az első extrém egyetemi sportnapon triál- és ügyességi kerékpárpálya is várta a vállalkozó kedvű fiatalokat.

Tisztelt Felhasználó!