19 jan
Educatio: minDEn eddiginél nagyobb
Az eddigi legnagyobb standdal és a legnépesebb képviselettel vett részt a Debreceni Egyetem a 22. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A DE standjára – ahol a karok mellett több intézményi egység is megjelent – több ezren voltak kíváncsiak.
19 jan
Invazív növényfaj a homokterületeken
A Debreceni Egyetem szakembereinek közreműködésével, széles körű hazai és nemzetközi összefogással kutatják a veszélyes észak-amerikai inváziós növényfaj, a homoki prérifű hazai megtelepedésének körülményeit.
18 jan
„Kipakolás” a Műszaki Karon
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának Építészmérnöki Tanszéke idén is megrendezte a „Kipakolás”-t, amelyen a látványos kiállítás mellett prezentációk keretében mutatták be a szak különböző műtermeiben és a gyakorlati kurzusok keretében elkészített hallgatói munkákat.
Online a GYGYK-ról
Idén online rendezi meg nyílt napját a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar. A felvételiző középiskolások január 19-én, szerdán 16 órától kaphatnak értékes információkat a képzési kínálatról, az elérhető ösztöndíjakról valamint a tehetséggondozási programokról.
Ismét nyílt nap az ÁJK-n
Újabb nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, ahol szinte minden kiderül a kar képzési és kutatási kínálatáról. A 19-ei rendezvényhez a pályaválasztás előtt álló érdeklődők ezúttal is az interneten keresztül tudnak majd csatlakozni.
GTK téli diplomaosztó
Téli diplomaosztókat tartott a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK) pénteken. Alapképzésben 323 fő, mesterképzésben 110 fő, szakirányú továbbképzésben 13 fő, felsőoktatási szakképzés keretében 40 fő fejezte be tanulmányait a GTK-n.
Diplomaosztó a TTK-n
Biológusok, biomérnökök, geográfusok, vegyészek, vegyészmérnökök, villamosmérnökök vették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának diplomaosztó ünnepségén.
Bemutatkozott az Informatikai Kar
Online kaptak választ a felvételivel, az IK képzési kínálatával, oktatási sajátosságaival és az elhelyezkedési lehetőségekkel kapcsolatos kérdéseikre azok a fiatalok, akik pénteken részt vettek a Debreceni Egyetem Informatikai Karának online nyílt napján.
Új típusú protézist fejlesztettek
A Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában szövetbarát titánötvözetből, 3D nyomtatással az ízületpótló endoprotézisek új típusú rögzülési elven alapuló próbaimplantátumait készítették el egy többéves projekt keretében. Az új megoldások a klinikai gyakorlatba is átkerülhetnek.
14 jan
Az új év első Egyetemi Élete
Az Egyetemi Élet című lap januári számában is sok érdekes dologról lehet olvasni. Például kiderül, miként lehet hatékonyan tanulni, hogyan fejlődött a posta, a levelek kézbesítése és vadgesztenyéből is lehet mosószert készíteni.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.