Szervezeti felépítés

Cím

Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar
Magyar Nyelvtudományi Tanszék
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.

Levelezési cím

H-4002 Debrecen, Pf. 400

+36 52 512 900 / 22556

Fax

A DENYDI titkára

Név

Cím

Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar
Angol-Amerikai Intézet

4032 Debrecen, Egyetem tér 1.

Főépület, I. emelet, 101. (intézeti könyvtár)

Levelezési cím

H-4002 Debrecen, Pf. 400

+36 52 512 900 / 27013

A DENYDI belső tagolása

A DENYDI két, egymást tartalmilag kiegészítő és meghatározott kapcsolódási pontokon egymással együttműködő doktori programból áll:

• Általános és Alkalmazott Nyelvészeti Doktori Program
    Programvezető:

A program négy alprogramban folytat képzést. Az alprogramok hallgatói számára – függetlenül a választott alprogramon belüli képzéstől – a DENYDI teljes kínálata rendelkezésre áll. Ugyanakkor a hallgatókat egyértelműen hozzárendeljük egy adott alprogramhoz. Az alprogram vezetőjének feladata, hogy felkérjen oktatókat kurzusok tartására, témavezetésre és a doktorhallgatók számára előírja a DENYDI teljes kínálatából azokat a tanegységeket, amelyek teljesítése szükséges doktori témájuk kidolgozásához. Ebben a tekintetben a hangsúly az átjárhatóságon és az együttműködésen – más szóval az alprogramok autonómiájának viszonylagosságán – van.

Alprogramok Alprogramvezetők Alprogramtitkárok
Angol nyelvészet

Német nyelvészet

Romanisztika

Számítógépes nyelvészet

• Magyar és Finnugor Nyelvészeti Doktori Program
    Programvezető:

A program két alprogramból áll.

Alprogramok Alprogramvezetők Alprogramtitkárok
Finnugor nyelvészet