Díjözön a Hortobágyon
Huszonhárom díjat nyert a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma diákjai a XXIV. Országos Gulyásversenyen és Pásztortalálkozón. A Hortobágyon megrendezett országos versenyen a DE szakképzőjének 10 tanulója indult, öt csapatban.
„Orvosdoktorrá fogadom”
Szigorú járványügyi intézkedések mellett rendezi általános orvosdoktor-avató ünnepi tanácsülését a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara szeptember 27-én, vasárnap 11 és 14 órai kezdettel a Főépület Díszudvarán.
Debreceni professzor az AE-ben
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.
Alkalmazkodó almák
Miben különbözik a különböző környezetben nevelt növények genetikai állománya? A Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai erre a kérdésre az alma kémiai módosulásainak vizsgálatával keresik a választ.
Újrázik a debreceni DOSZ-elnök
A Doktoranduszok Országos Szövetsége szeptemberi tisztújító küldöttgyűlésén újraválasztotta a szervezet jelenlegi elnökségét. Molnár Dániel, a Debreceni Egyetem Doktorandusz Önkormányzatának elnöke 2021. január elsejétől újabb egy évig vezetheti a szövetséget.
Komolyzenei koncertek biztonsággal
A Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Régi Zene és a Steinway hangversenysorozatát is elindítja a járványügyi szabályok betartásával a Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány. A közönség egy ajándékkoncertet is meghallgathat.
Megjelent az Egyetemi Élet
A lapban olvashatnak többek között a Debreceni Egyetem rendhagyó tanévnyitójáról, az intézmény új mobil applikációjáról és a könyvtári fejlesztésről is. Az Egyetemi Élet szeptemberi száma letölthető az unideb.hu portálról.
Együttműködés Hajdúnánással
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.
Élsportolókat díjazott az egyetem
Átadták a Debreceni Egyetem Kiváló Sportolója díjakat a különböző sportágakban, hazai és nemzetközi versenyeken kiemelkedő eredményeket elért egyetemi sportolóknak. Összesen huszonhatan vehettek át elismerést a szerdai ünnepségen.
Olasz-magyar kettős diploma
A Firenzei és a Debreceni Egyetem diplomáját is megszerezhetik a Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékének hallgatói, akik sikeresen pályáztak a 2020-2021-es tanévben a két intézmény kettős képzésére.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.