Tézisfüzet

A tézisfüzetek tartalmi és formai követelményei (A DENYDI előírásával kiegészítve)

Általános követelmények

• A tézisfüzet részei:

• Az értekezés célkitűzése, a téma körülhatárolása
    • Az alkalmazott módszerek vázolása
    • Az eredmények tézisszerű felsorolása
    • A szerzőnek az értekezés tárgyából megjelent vagy igazoltan kiadásra elfogadott publikációi lapszám feltüntetésével.
    • A szerző további, megjelent vagy igazoltan kiadásra elfogadott publikációi lapszám feltüntetésével.
  • A szöveg legyen lényegretörő, tömör, kb. 20.000-25.000 leütés (kb. 8-10 oldal) terjedelmű.
  • A tézisfüzet A/5-ös méretben, tűzve, kartonborítóval kell benyújtani, a BTK honlapján  található címlappal.
  • A publikációs listát az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) által elkészített és hitelesített formában kell szerepeltetni.

A tézisfüzetet még a végleges nyomtatás előtt be kell mutatni a doktori iskola titkárának, ill. a doktori iskola vezetőjének is jóvá kell hagynia!

Frissítés dátuma: 2020.06.22.