Angol nyelvészet

Az angol nyelvészeti alprogram általános célkitűzése elsősorban az, hogy az elméleti nyelvészet egyes irányzatainak módszereit az angol nyelvi adatokra alkalmazni képes anglistákat képezzen. Speciálisan az alprogram tartalmi súlypontozása a következő:

• Fő jellegzetessége, hogy a szintaxis, a szemantika, a morfológia, a szociolingvisztika, a diskurzuselemzés, illetve a pragmatika területeit egyaránt vizsgálja.
  • Lehetőséget nyújt a generatív szintaxis különböző megközelítéseinek alkalmazására (Minimalista Program, Lexikai-Funkcionális Grammatika).
  • Formális szemantikai és kognitív nyelvészeti kutatásokra is mód nyílik.
  • Kísérletes nyelvészeti vizsgálatokra is van lehetőség.
  • A számítógépes nyelvészeti vonalon főként implementációs és lexikográfiai kutatások végezhetők.
  • A munkaerő-piaci igényeknek megfelelően egyre nagyobb szerephez jutnak a kifejezetten alkalmazott részdiszciplínák.
  • Kontrasztív nyelvészeti témák is választhatók.​​​​​​​